Renovated houses the heating costs are lower than the new residential

Renovated houses the heating costs are lower than the new residential

Kortermajade küttekulusid võrreldes selgus, et täielikult renoveeritud majadel on need väiksemad isegi hiljuti ehitatud elamutest..

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) viis Tallinna ja Harjumaa korteriühistute seas tänavu jaanuaris läbi iga-aastase küttekulude küsitluse, kus koguti andmeid 160 korterelamu kohta.

«Viimasel aastal on märgatavalt kahanenud soojusenergia kulu erinevus ühe ruutmeetri kütmise kohta küsitluses osalenud majades,» rääkis EKÜL Tallinna ja Harjumaa büroo juht Raimo Jõgeva küsitluse tulemusi tutvustades.

Ta lisas, et parimad tulemused on saavutatud täielikult renoveeritud kortermajades. «Need ületavad ka viimasel kümnendil ehitatud majade tulemust,» tõdes Jõgeva.
Küsitluses osalenud korterelamute keskmine vanus oli 41 aastat, soojusenergia kulu 1m² kohta 22,63 KWh ning hinnaks 1,71€. «Parim küttekulu oli 10 KWh ja 0,81€  1m² kohta, mis on keskmiselt viis korda väiksem kõige suuremate küttekuludega majadest. Varasematel aastale oli see vahe  üle kümne korra. See tähendab, et enamik uuringus osalenud kortermaju on renoveeritud ning sellega saavutati märkimisväärne energiasääst,» nentis Jõgeva.

 

Contacts:

Konvil OÜ, Hundipea 5, 10416 Tallinn

Phone: +372 660 3637, Fax: +372 660 2106, Gsm: +372 5656 9517

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , www.konvil.ee

About us:

The main goal of Konvil OÜ company is to prepare and perform for a customer an optimal and comprehensive energy efficiency solution for buildings of any type: apartment cooperatives, administrative buildings, industrial facilities, private houses. Since 1996, our workers have performed works on more than 150 objects in Estonia, Latvia, Finland and Russia.

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Footer
Background Color
Text Color
Background Image